Hledáme nové kolegy
Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka
Rozhodli jste se osvojit si jednu z tisíce koček, které v útulku čekají na nový domov. Jak se na novou kočku připravit ? Tady je několik tipů jak na to a jak celý proces provést tak, aby pro obě strany byl co nejpříjemnější.
Připravte svůj byt tak, aby kočka z něj nemohla uniknout. Odstraňte veškeré jedovaté látky např. jed na krysy, návnady a jedy na slimáky, nemrznoucí směsy do automobilů (fridex), zajistěte aby odpadky nebyly přístupné, nenechte volně ležet prádlo a malé hračky a jiné malé předměty, které by nová kočka mohla náhodou spolknout. Elektrické šňůry a kabely by neměly být v dosahu, aby si kočka jejich příp. kousáním neublížila. Jiné potenciálně nebezpečné látky jako jsou léky, jedovaté rostliny a i popelníky, by měly být rovněž na bezpečných místech tak, aby nebyly v dosahu.
Udělejte si seznam věcí které budete pro vaši novou kočku potřebovat. Pelíšek, misku na vodu, misku na žrádlo, krmivo (zjistěte si, čím byla krmena dosud), pamlsky, bezpečné hračky, kartáček a pastu na zuby, límec, čistící pomůcky (kartáče apod.) a čistící prostředky, škrabadlo, podestýlku a toaletní misku
Připravte si lékárničku první pomoci - nemůžete vědět co se může stát. Lékárnička by měla obsahovat pinzetu, rukavice, gázu, náplast, teploměr, peroxyd vodíku, sterilní roztok na vyplachování očí, dezinfekční roztok,a telefonní číslo vašeho veterinárního lékaře. Používejte pouze léky které vám doporučil váš vet.lékař. Některé léky které se běžně používají u lidí např. acylpyrin, mohou v nesprávných dávkách být pro kočky velmi jedovaté.
Když si kočku přinesete domů měl by jste mít na ni dostatek času. Nejvhodnější bývá pátek, protože pak můžete strávit s kočkou celý váš víkend a máte spousty času na to, abyste se vzájemně dobře seznámili.
Dohodnete se v rodině, jak se o kočku budete starat. Připravte „domácí řád". Je vhodné se dohodnout dopředu kdo bude kočku krmit, kdo ji bude čistit, kdo bude po ní uklízet atd. Jaký bude její „domácí řád"? Prodiskutujte následující: kdy a čím se bude krmit ?
Snažte se získat co nejvíc informací o minulosti vaší nové kočky. Získané údaje vám mohou pomoct při příp.problémech. Měli byste se ptát na:
Věnujte vaší nové kočce co nejvíc času. Všímejte si její chuti k přijímání potravy, jejího močení, kálení. Jestli se vám něco nepozdávázdá, raději se poraďte s veterinářem.
Pomalu a opatrně ji seznamte s ostatními zvířaty ve vaší domácnosti. Nejdřív ji umístěte do odděleného pokoje a až si trochu zvykne na nové, jiné prostředí, nechte ji očichat se s ostatními zvířaty, ale pouze pode dveřmi. Později se můžou přes mírně otevřené dveře vidět a pak pod vaším dohledem ať se setkají.
Asi za týden navštivte vašeho veterináře, nechte ji vyšetřit a podle potřeby odčervit a oočkovat. Jestli již není očipovaná, nechte ji případně i očipovat.
Kočky se necvičí jako psi, přesto nějakou výchovu potřebují. Začněte s tréninkem co nejdřív a buďte důslední. S trpělivostí a vytrvalostí nakonec určitě uspějete a vaše kočka pochopí co se od ní vyžaduje.
Zjistěte, co je u nás nového a na co se můžete těšit. Pravidelně píšeme o novinkách ve světě veterinární péče a všeho, co s ní souvisí.
Do našeho týmu hledáme nové kolegy na pozici veterinární lékař/lékařka
Váháte, jestli je kastrace to nejlepší, co můžete udělat? Nebo bylo lepší nechat vašeho pejska (fenku) tak jak ho příroda stvořila? Zvažte nejdříve některá pozitiva i negativa, které kastrace přináší.